baner750x100

Sprawozdanie z działalności sportowej w Okręgu PZW w Elblągu w roku 2012

Wszystkie zaplanowane przez O.K.S. i zatwierdzone przez Zarząd Okręgu PZW Elbląg zostały zrealizowane zgodnie z terminarzem imprez sportowo-rekreacyjnych na rok 2012.
22-04-2012 r. – Zawody dla sędziów. Rzeka Elbląg ( Nowakowo). Zawody te organizowane są dla sędziów posiadających licencje sędziowskie.  Jest to okazja do zapoznania się ze zmianami w Z.O.W.S.K. W roku 2012 były to zawody spiningowe .

 03-05-2012 r. – Wiosenne Zawody dla Dzieci i Młodzieży. Rz. Elbląg ( Bulwar Zygmunta Augusta). Zawody, w których patronem I fundatorem pucharów jest Prezydent Miasta Elbląga rozegrano w trzech kategoriach (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.


01-06-2012 r. –Zawody dla Dzieci i Młodzieży Rz.Balewka (dla dzieci i  młodzieży Gimnazjum w Stankowie )


10-06-2012r. –Zawody dla dzieci ,,Czyste Wody Zdrowe Ryby „ Rzeka Elbląg (Bulwar Zygmunta Augusta).  Impreza współ finansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu i Z.O.PZW Elbląg .


03-06-2012 r. – Muchowe Mistrzostwa Okręgu – Rz. Pasłęka organizator Klub,,Głowacz
1.-miejsce – Piotr Polakowski
2-miejsce – Piotr Preiss
3-miejsce -  Marcin Pagiński      

                             
26-27 . 05. 2012r. – Spławikowe Mistrzostwa Okręgu :  Rz. Elbląg  ( Bulwar Zygmunta Augusta) W poszczególnych kategoriach zwyciężali:


SENIORZY:
1-miejsce –Dariusz  Migdalski     Klub ,,KLEŃ’’
2-miejsce – Krzysztof Żytkiewicz    Koło Pasłęk
3- miejsce –Grzegorz Gryga      Koło Gronowo Elb.
KOBIETY:      
1-miejsce – Magdalena Jankowska  - Koło Zamech Elbląg
2-miejsce -   Anna Szczodrowska  -     Koło Elbląg Miasto
3- miejsce – Teresa Konopka -     Koło ZNP Elbląg
JUNIORZY:
1-miejsce -  Marcin Gryga -     Koło Gronowo Elb.
2-miejsce -  Marcin Borda  -   Koło   Malbork Garnizon
3-miejsce -  Maciej Józefowicz  -    Koło Zamech Elbląg
KADECI:
1-miejsce – Patrycja Pawlikowska-    Koło Gronowo Elb.
2-miejsce – Krzysztof Kukliński -     Koło Pasłęk
3-miejsce – Magdalena Juszkiewicz -    Koło Zamech Elbląg
Klasyfikacja drużynowa:
1-miejsce – Koło  Gronowo Elbląskie
2-miejsce – Koło Zamech Elbląg
3-miejsce – Koło Pasłęk


09-09-2012 r. Okręgowe Zawody Spiningowe o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Elbląg
Klasyfikacja indywidualna:


1-miejsce –Wojciech Frąckiewicz –Koło Młynary
2-miejsce- Zbigniew Chrzanowski –Koło Malbork Garnizon
3-miejsce- Wojciech Tyburski –       Koło Rychliki
Klasyfikacja drużynowa :
1-miejsce –Koło Młynary
2-miejsce –Koło Malbork Garnizon
3-miejsce –Koło Rychliki


15-16-09-2012 r.  -  Spiningowe Mistrzostwa Okręgu  Rz. Nogat –m. Letniki  Zawody rozegrane zostały z jednostek pływających ( łodzi) 


1-miejsce –   Zbigniew Chrzanowski-Koło Malbork Garnizon
2- miejsce -  Sylwester Żurawski  –Klub Elspin - Milex
3-miejsce -   Adam Doba  –        Klub Elspin-Milex


SPŁAWIKOWE GRAND PRIX ELBLĄGA 2012r. Jest to cykl pięciu zawodów spławikowych:


15-04-2012 r. – Puchar Burmistrza Pasłęka  - organizator Koło Pasłęk
20-05-2012 r. – Memoriał Jerzego Krzekotowskiego – organizator Koło Zamech
17-06-2012 r. – Puchar Koła Sielanka – organizator Koło Sielanka
19-08-2012 r. – Memoriał Ciepieniaka i Iwankowskiego – organizator Koło Energetyk
23-09-2012 r. – Memoriał Marka Kalisza – organizator Koło Elektrociepłownia
Klasyfikacja końcowa ( SENIORZY ):
1-miejsce – Adam Hryckiewicz –     Koło Zamech Elbląg
2-miejsce-  Adam Szafraniec-           Koło  Stolpłyt Elbląg
3-miejsce – Andrzej Siemiętkowski –Koło Zamech Elbląg
Klasyfikacja końcowa (KOBIETY )
1 –miejsce –Fąk Halina  Koło  PASŁĘK
2-miejsce – Dorota Wołczek –Koło RYCHLIKI
Klasyfikacja końcowa (JUNIORZY):
1-miejsce- Patrycja Pawlikowska- Koło  Gronowo Elbląskie
2-miejsce- Marcin Gryga     –    Koło  Gronowo Elbląskie
3-miejsce- Krzysztof Kukliński – Koło Pasłęk
       W całym cyklu spławikowego Grand Prix Elbląga wystartowało 74 seniorów ,3 kobiety ,6  juniorów. 


07-10-2012 r. -  Zakończenie Sezonu ( Rzeka Wisła Królewiecka) m. Sztutowo
                           

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE    SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2012
SENIORZY –  Dariusz  Migdalski -  30-miejsce
KOBIETY –      Anna Szczodrowska -51-miejsce
JUNIORZY –    Marcin Gryga          -17 –miejsce
KADECI –        Patrycja Pawlikowska -1 miejsce(MISTRZ POLSKI 2012 r.)
            

SPŁAWIKOWE GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW  U18
6 miejsce –Marcin Gryga
SPŁAWIKOWE GRAND PRIX POLSKI KADETÓW  U14
4 miejsce –Patrycja Pawlikowska
SPININGOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2012
7 –miejsce – Sławomir Kubasiewicz Klub Elspin-Milex Elbląg
101-miejsce – Wojciech Frąckiewicz Klub Elspin-Milex Elbląg
SPINNGOWE KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2012 r.
Klasyfikacja indywidualna:
40 miejsce- Mirosław Chanas –Klub Elspin Milex Elbląg
68 miejsce –Marek Czajkowski-Klub Okoń Żuławy Malbork
76 miejsce-Marek Wirkus – Klub Okoń Żuławy Malbork
94 miejsce –Dariusz Fedus –Klub Okoń Żuławy Malbork
107 miejsce-Marek Chanas-Klub Elspin Milex Elbląg
118 miejsce –Henryk Bielawski Klub Elspin Milex Elbląg
Klasyfikacja drużynowa :
28 miejsce –Klub Okoń Żuławy Malbork
39 miejsce –Klub Elspin Milex Elbląg

SPININGOWE GRAND PRIX POLSKI 2012 r.
3 –miejsce – Sławomir Kubasiewicz


MISTRZOSTWA POLSKI W WĘDKARSTWIE BRZEGOWO-PLAŻOWYM(surf casting) 

Indywidualnie: Przemysław Klarecki 4 - miejsce
Drużynowo :  Krzysztof Orłowski ,Sławomir Brewka ,Przemysław Klarecki  zajęła 4 –miejsce .
            

MUCHOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2012
85 –miejsce –  Marcin Pagiński                     

                         
Uchwałą nr 190  ZG PZW z dnia 15-12-2012 r. w skład kadry narodowej na rok 2013 powołani zostali :
Dyscyplina spławikowa –kat. kadeci –Patrycja Pawlikowska - Koło Gronowo Elb.
Dyscyplina spinningowa –seniorzy –  Sławomir Kubasiewicz - Klub Elspin Milex

V-ce Prezes Z.O. ds. Sportu

Marek Jasiński