fister1

Grand Prix Polski w Piaskach - relacja

    PICT02586 września 2014 roku odbyły  się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie brzegowo-plażowym, które organizowane były przez Okręg PZW Elbląg oraz Klub Tubis, a rozgrywane były w miejscowości Piaski, tuż przy granicy polsko - rosyjskiej. W piątkowe popołudnie zawodnicy reprezentujący swoje okręgi i kluby stawili się do biura zawodów w Krynicy Morskiej. O godzinie 18:00 oficjalnie przywitał gości i otworzył zawody Zbigniew Chrzanowski - Wiceprezes ZO PZW Elbląg d/s Sportu.

Następnie sędzia główny Mirosław Wiśniewski omówił szczegóły i dokonał odprawy technicznej, po czym zostały rozlosowane sektory na dwie tury zawodów. Po wszystkich oficjalnych elementach organizacyjnych  zawodnicy, organizatorzy  oraz osoby towarzyszące przystąpili do wspólnej kolacji.

 

    Po sobotnim śniadaniu o godzinie 6:00 nastąpił czas aby udać się na plażę w miejscowości Piaski, oddalonej o 12 km od Krynicy Morskiej, gdzie miały odbyć się zawody. Około godziny 7:00 nastąpiło losowanie miejsc w sektorach na poszczególne tury i od godziny 8:30 zawodnicy rozpoczęli rywalizację sportową.

   Wymarzona pogoda na plażowanie tego dnia nie za bardzo sprawdzała się dla wędkarzy. Bezchmurne niebo, bardzo słaby wiatr południowy około 1-2m/s, ciśnienie 1019hPa i stan morza "płaski jak stół" nie sprzyjał niestety żerowaniu ryb, a co za tym idzie obfitym wędkarskim połowom. W pierwszej turze zaliczono do punktacji jedną flądrę, jak później się okazało była to ryba na miano pierwszego miejsca.
    Na początku drugiej tury około godziny 15:00 zmienił się kierunek wiatru na wschodni i delikatnie pojawiło się falowanie morza. Ta bardzo subtelna zmiana pogody w drugiej turze zaobfitowała zaledwie dwiema kolejnymi flądrami. Rywalizacja zakończyła się o godzinie 19:00, a po szybkim podliczeniu wyników klasyfikacja indywidualna wyglądała następująco:

1 miejsce  - Mariusz Bizewski - Pomuchel Lębork
2 miejsce  - Rafał Pionk - Okręg Gdańsk
3 miejsce  - Jerzy Bajer - CWM UStka

Największą rybę zawodów złowił kol.Mariusz Bizewski

    Uroczystego wręczenia pucharów i nagród oraz zakończenia zawodów dokonał Prezes ZO PZW Elbląg Tadeusz Sienkiewicz z udziałem zaproszonych gości: Prezesem ZO Gdańsk Stanisławem Lisakiem oraz Wiceprezesem ZO PZW Elbląg d/s młodzieży Teresą Konopką. Pozytywną opinię dotyczącą technicznej organizacji zawodów, przygotowania stanowisk i zaplecza logistycznego wystawił sędzia klasy krajowej a zarazem sędzia główny zawodów Mirosław Wiśniewski.


   Opisywane powyżej Grand Prix Polski w wędkarstwie brzegowo-plażowym organizowane przez Okręg PZW Elbląg i SKW Tubis nie odbyło by się oczywiście bez wsparcia mentalnego jak i finansowego naszych sponsorów. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do:


- Pana Tadeusza Sienkiewicza - Prezesa ZO PZW Elbląg
- Pani Reginy Wołek  -  Cukiernia " U Wołka"
- Pana Piotra Siółkowskiego - Centrum Wędkarskie "SHARK"
- Portalu Wędkarstwa Morskiego surfcasting.pl

Zobacz Galerię

Klasyfikacja indywidualna Grand Prix Polski