fister1

Komunikat w sprawie organizacji i odwołania zawodów wędkarskich

Koleżanki i koledzy wędkarze.

    Na chwilę obecną przepisy i ich interpretacja nie jest zdecydowanie jasna co do organizacji zawodów wędkarskich, dowodem czego są skierowane w dniu 01 marca 2021 przez Główny Kapitanat Sportowy  do  Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, Pana Premiera Mateusza Morawieckiego  i  Pana Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego pisma z wnioskiem oraz prośbą  dotyczącą możliwości rozgrywania zawodów wędkarskich. Przedstawiono w nich również charakterystykę  organizacji i przebiegu zawodów, w trakcie których obligatoryjnie zachowany jest dystans społeczny i  odbywają się one na terenach otwartych bez  konieczności  wszelkiego rodzaju form zgromadzeń, itp.
    W związku z panującą sytuacją pandemiczną w kraju oraz panującymi ograniczeniami prawnymi dotyczącymi organizacji zgromadzeń   publicznych, w których może uczestniczyć max. 5 osób, a dotyczy to między innymi również organizacji zawodów wędkarskich i idąc śladem Zarządu Głównego PZW oraz Głównego Kapitanatu Sportowego jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane w miesiącu kwietniu zawody wędkarskie, czyli:


- Okręgowe Zawody Spławikowe dla Sędziów Wędkarskich zaplanowane na 11 kwietnia br.
- Spławikowe Grand Prix Okręgu - Puchar Koła PZW Sielanka Elbląg zaplanowane na 18 kwietnia br.
W przypadku zniesienia obostrzeń lub otrzymania jasnych wytycznych w sprawie organizacji zawodów wędkarskich, zostaną one wznowione oraz w miarę możliwości będą organizowane, a o wszystkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco w komunikatach na stronie www Okręgu.
Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo wędkarzy na chwilę obecną apelujemy o powściągliwość w próbach organizacji zawodów i rozsądek, który może wpłynąć na ochronę zdrowia.

 


Wiceprezes ZO ds sportu

Przemysław Klarecki