baner750x100

Sport

Spinningowe zawody o "PUCHAR PREZESA ZO PZW W ELBLĄGU" - rozstrzygnięte

puchar prezesa2020W dniu 21.06.2020 r. rozegrano Towarzyskie  Wędkarskie Zawody Spinningowe o "PUCHAR PREZESA ZO PZW W ELBLĄGU" na rzece Elbląg w miejscowości Nowakowo.
Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych "współpracowały" tylko okonie, a zwycięzcami zostali:
1 miejsce  Oleksów Wojciech - koło Młynary
2 miejsce  Luźny Roman - koło Młynary
3 miejsce Smilgin Maciej - koło Elektrociepłownia Elbląg

 

Zobacz Wyniki

Decyzja o rezygnacji z rozgrywania w 2020 roku zawodów rangi Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach wędkarskich oraz w dyscyplinie rzutowej

W związku z niesłabnącym stopniem zakażeń koronowirusem COVID-19, a przede wszystkim w trosce o zdrowie zawodników, sędziów oraz organizatorów, Główny Kapitanat Sportowy w dniu 8 czerwca 2020 r. podjął decyzję o rezygnacji z rozgrywania w 2020 roku zawodów rangi Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach wędkarskich oraz w dyscyplinie rzutowej, które były wpisane w Terminarz imprez międzynarodowych i krajowych  w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej na 2020 r.

Jest to krok naprzeciw oczekiwaniom znacznej większości Okręgów jak i zawodników, którzy z różnych przyczyn związanych z pandemią nie mogliby uczestniczyć w tych zawodach i rywalizować o tytuły mistrzowskie. Liczymy, że decyzja ta spowoduje jednocześnie zmniejszenie presji na rozgrywanie Mistrzostw Okręgów oraz Mistrzostw Kół i wyrówna szanse  startu wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej...

Okręgowy Kapitanat Sportu Informuje.

W związku z decyzją Głównego Kapitanatu Sportowego z dnia 8.06.2020 r. o nie organizowaniu w 2020 roku mistrzostw Polski w żadnej dyscyplinie wędkarskiej,  terminarz imprez okręgowych zatwierdzony przez OKS w dniu 4.06.2020 roku musi również ulec zmianie.

Zmiany zostaną opublikowane na naszej stronie do dnia 15.06.2020 roku.

Informacja ZG w sprawie organizacji zawodów wędkarskich

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W związku z kierowanymi z Waszej strony pytaniami dotyczącymi przesłanego w dniu 30.05.2020 Komunikatu w sprawie organizowania wędkarskich zawodów sportowych, przesyłam poniżej, jako uzupełnienie treść wykładni prawnej przygotowanej przez Radcę prawnego ZG PZW.

Wskazana w Komunikacie możliwość organizowania wędkarskich zawodów sportowych wynika  z treści par. 6 ust. 10 punkt 2 oraz ust. 12 punkt 1 ppkt a-e oraz punkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29.05.2020 opublikowanego w Dz.U. 2020 poz. 964 .

Przywołany par. 6 ust. 10 punkt 2 Rozporządzenia ustanawia możliwość zorganizowania  i przeprowadzenia przez jednostki organizacyjne PZW zawodów sportowych pod warunkiem, że max. liczba uczestników nie przekroczy 150 osób bez udziału publiczności.

Zgodnie z treścią par. 6 ust. 12 pkt 1 ppkt a-e  i pkt 2 organizator wydarzenia sportowego w tym wypadku zawodów sportowych jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo uczestników i organizację zawodów uwzględniającą zachowanie reżimu sanitarnego.

Tekst rozporządzenia http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/964

Komunikat w sprawie rozgrywania wędkarskich zawodów sportowych

W świetle uregulowań prawnych zawartych w opublikowanym Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ( Dz.U. z dn.29.05.2020 r., Poz. 964) informujemy, że możliwe staje się organizowanie wędkarskich zawodów sportowych.

Za ich organizację i bezpieczeństwo uczestników odpowiada organizator na poziomie jednostki organizacyjnej PZW, tj. Prezes Okręgu, Prezes Koła, Prezes Klubu Sportowego, przewodniczący sekcji.

Szanowne Koleżanki i Koledzy pamiętajmy, że znoszenie kolejnych ograniczeń nie zwalnia nas z odpowiedzialności! Pamiętajmy m.in. o zachowaniu bezpiecznych odległości, maseczek i środków dezynfekujących. Dbajmy o siebie i innych.

Teodor Rudnik
Prezes ZG PZW

Tekst rozporządzenia http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/964

Podkategorie