fister1

Wyniki

Finał Feederowego GPO 2022

20221106 144129W dniu 6 listopada 2022 roku, na Wiśle Królewieckiej w Kobylej Kępie, rozegrane zostały 3 zawody feederowe z cyklu Grand Prix Okręgu oraz nastąpiło podsumowanie całego cyklu zawodów okręgowych. Wiceprezes ds. Sportu Przemysław Klarecki oraz Prezes Koła PZW w Stegnie Krzysztof
Ściuba przywitali zawodników, sędziów i organizatorów i życzyli wszystkim dobrych wyników i koleżeńskiej atmosfery. Sędzia główny zawodów Norbert Kukliński SKK przedstawił komisję sędziowską i przeprowadził odprawę z zawodnikami. Zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego zawody, przy ilości 21 zawodników, rozegrane zostały w jednym sektorze. Wyniki były bardzo dobre jak na tak "humorzastą" wodę. Na wyróżnienie zasługuje praca członków Koła PZW w Stegnie, współorganizatora zawodów, która przełożyła się na bardzo dobre przygotowanie łowiska oraz świetną, gościnną atmosferę. Puchary za 3 zawody feederowe, ufundowane przez Koło PZW w Stegnie, wręczył Prezes Koła  Krzysztof Ściuba, natomiast nagrody, ufundowane przez ZO PZW w
Elblągu, wręczył Wiceprezes ZO Przemysław Klarecki. Następnie odczytano wyniki całego cyklu zawodów i Wiceprezes ds. Sportu ZO Przemysław Klarecki, wręczając puchary za trzy pierwsze miejsca, poinformował zawodników, że zgodnie z regulaminem , 10 najlepszych zawodników cyklu
ma prawo startu w Feederowych Mistrzostwach Okręgu w 2023 roku.

Czytaj więcej...

Zakończenie Spławikowego GPO - Memoriał Marka Kalisza

koniecSGPO2022W dniu 16 października 2022 r na rzece Elbląg w Elblągu odbyły się kolejne okręgowe zawody spławikowe z cyklu Grand Prix  „Memoriał Marka Kalisza” organizowane przez Okręg PZW w Elblągu wraz z Zarządem Koła Elektrociepłownia Elbląg. Po zawodach nastąpiło zakończenie rocznego cyklu Grand Prix Okręgu i przedstawienie klasyfikacji generalnej za rok 2022.
Zawody rozpoczął Skarbnik ZO, Sędzia Główny, Antoni Wiśniewski, witając zawodników, trenerów i organizatorów oraz przedstawiając skład komisji sędziowskiej.  
Trzy sektory były zlokalizowane po obu stronach rzeki Elbląg. Uprawnieni zawodnicy rywalizowali w kategorii open. Pogoda dopisała do godziny 14.00 kiedy to nastąpiło zakończenie imprezy w strugach deszczu.

Czytaj więcej...

Tak, zrobili to!!! oni To zrobili!!!

podiumSławek i Łukasz MISTRZAMI POLSKI TEAM...
W dniach 13-16.10.2022 zawodnicy Okręgu Elbląg brali udział w VI Teamowych Mistrzostwach Polski. W zawodach brało udział 78 Teamów z nadzieją na zwycięstwo. Bez konkurencyjni okazali się Sławomir Kubasiewicz oraz Łukasz Zardzewiały. Gratulacje!! Tak!, Nasi koledzy Mistrzami Polski TEAM 2022!! Koło nr 20 w Gronowie Elbląskim oraz Klub EKS Elspin Elbląg są dumni z zawodników reprezentujących Koło oraz Klub EKS. Sławek, Łukasz, Rafał, Jarek, Boguś, Dziękujemy i gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Drugi Team reprezentujący Klub EKS Elspin – Mistrzowie Okręgu Rafał Libiatowski z Mateuszem Stawickim zajęli wysokie 6 miejsce. ESCOTE TEAM członkowie Koła nr 20 ukończyli zmagania na 27 miejscu. Dziękujemy, dziękujemy za emocje przy śledzeniu wyników ( oj było gorąco przy telefonach ) i radość po ogłoszeniu wyników, dziękujemy!
W zawodach również brały udział SKW EcoFishing Tubis – 40 miejsce, oraz MSKS Okoń Żuławy – 49 miejsce.

wręczenie Libiat

wyniki zawodów


Klub EKS Elspin Elbląg & Koło Gronowo Elbląskie
Andrzej Pajewski

3 zawody z cyklu Teamowe Grand Prix Okręgu - relacja

3spgpoZgodnie z terminarzem zawodów okręgowych, w dniu 25.09.2022 r. na rzece Nogat w Malborku
rozegrane zostały 3 zawody z cyklu Teamowe Grand Prix Okręgu 2022/2023. Ze względu na utrudnienia związane z cumowaniem łodzi odprawę techniczną i wydanie kart startowych przeprowadzono „na wodzie” naprzeciwko stanicy wędkarskiej PZW, która była miejscem usytuowania biura zawodów, wręczenia nagród i ceremonii zakończenia. Wiata na stanicy
wędkarskiej stanowiła miejsce, gdzie uczestnicy zawodów mogli wygodnie zjeść gorący posiłek i porozmawiać przy kawie. Gospodarz stanicy zorganizował dla uczestników zawodów, w miejscu do tego przeznaczonym, ognisko.

Czytaj więcej...

wyniki-4 zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu 2022 o puchar Koła PZW Sielanka Elbląg.

20220911 134203Zgodnie z terminarzem okręgowych zawodów sportowych, w dniu 11.09.2022 r. na rzece Elbląg w Elblągu odbyły się 4 zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu 2022 o puchar Koła PZW Sielanka Elbląg. W zawodach uczestniczyło 35 zawodników. Sędziowała Komisja w składzie: Ryszard Kisiel SKKK, Iwona Smilgin SKK, Jacek Oliwiecki SKO, Piotr Jarzyński SKO i Sebastian Dąbrowski SKP. Sektory były wyznaczone po obu stronach rzeki. Podczas sprawdzania listy obecności zawodnicy przywitali wielkimi brawami, zgłoszoną do zawodów Patrycję Pawlikowską, Bobrowską, brązową medalistkę z Mistrzostw Świata we Francji.

Czytaj więcej...