fister1

Wyniki

Komunikat nr 2 - XXXVII Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Elbląskiego PZW 03.07.2022 r.

Zgodnie z komunikatem nr 1 o warunkach rozegrania I tury Indywidualnych Spinningowych Mistrzostw Okręgu z brzegu, Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że do dnia 30.07.2022 r. do godz. 16.30 Zarządy Kół zgłosiły do udziału 7 zawodników, w związku z czym podjęto decyzje o odwołaniu zawodów z powodu niewystarczającej frekwencji.

Okręgowy Kapitanat Sportowy.

Pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Okręgu w dyscyplinie feederowej - relacja

gpo feederW dniu 19.06.2022 r. na rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Okręgu w dyscyplinie feederowej. Tym samym dyscyplina feederowa na szczeblu Okręgu wreszcie „ruszyła”. Rozpoczęty cykl będzie się składał z trzech zawodów, a pierwszych 10 zawodników z klasyfikacji generalnej wywalczy sobie udział w Feederowych Mistrzostwach Okręgu w przyszłym roku. W zawodach wzięło udział 14 ze zgłoszonych wcześniej 17 zawodników i chociaż frekwencja nie była najlepsza to najważniejsze, że rozpoczęliśmy wreszcie zmagania w tej ciekawej i coraz popularniejszej dyscyplinie. Zawodników przywitał członek Zarządu Okręgu Ryszard Kisiel, który będąc jednocześnie sędzią głównym zawodów przedstawił pozostałych sędziów: sekretarza Iwonę Smilgin, sektorowych – Romana Tokarskiego i Norberta Kuklińskiego, po czym przeprowadził odprawę i dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Zmagania trwały 4 godziny przy pięknej pogodzie i kapryśnym” braniu” ryb. Wyniki, jak na rzekę Elbląg, nie były największe, ale żaden z zawodników nie „zazerował” i wszyscy byli bardzo zadowoleni z atmosfery zawodów i z ich organizacji.

Czytaj więcej...

Relacja z 2 zawodów spinningowych teamów z cyklu Grand Prix Okręgu PZW w Elblągu

Zawody odbyły się 12 czerwca 2022 roku na Martwej Wiśle w miejscowości Trzcinisko. To nowe
miejsce jeśli chodzi o organizację zawodów teamowych z łodzi i trzeba przyznać, że koordynator
dyscypliny spinningowej Ryszard Kisiel dokonał dobrego wyboru. Biuro zawodów było usytuowane w
środku sektora co spowodowało sprawną pracę ekip sędziowskich, dokonujących pomiaru
złowionych ryb i możliwość przeprowadzenie bezpiecznej odprawy technicznej. Mankamentem był
brak w tym miejscu slipu ale zawodnicy poradzili sobie i stawili się na miejsce zbiórki w odpowiednim czasie. Na zawody zgłosiły się 32 teamy, ale nie dojechał jeden team z powodu awarii samochodu.
Zawody otworzył członek Zarządu Okręgu, koordynator dyscypliny spinningowej w OKS,
jednocześnie sędzia główny zawodów Ryszard Kisiel. Po przedstawieniu pozostałych sędziów i
przeprowadzenia odprawy sędziowskiej dał sygnał do „wypuszczania łodzi. Zawody się rozpoczęły.

Czytaj więcej...

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Elblągu w kategoriach: seniorów, weteranów 55+ i weteranów 65+ - realacja

DSCF5232W dniach 4 i 5 czerwca 2022 r. Okręgowy Kapitanat Sportowy zorganizował Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Elblągu w kategoriach: seniorów, weteranów 55+ i weteranów 65+. W dniu 4 czerwca zawody otworzył Wiceprezes Zarządu Okręgu Przemysław Klarecki, który życzył zawodnikom i sędziom dobrej pogody oraz sukcesów wynikających ze sportowej rywalizacji. Sędzia Główny zawodów Ryszard Kisiel przedstawił pozostałych sędziów po czym przeprowadził odprawę z zawodnikami. Zawody  zostały zorganizowane w 3 sektorach, z czego sektor seniorów został podzielony na dwa podsektory. Po sprawdzeniu lisy obecności,  losowaniu sektorów i stanowisk, zawodnicy udali się na wylosowane miejsca. Na zawody nie stawili się dwaj zawodnicy zgłoszeni w kategorii seniorów. Tura zawodów w dniach 4 i 5 czerwca trwała 4 godziny, po czym ogłaszano wyniki zawodów.

Czytaj więcej...

Wyniki pierwszych zawodów z cyklu GPO teamów

284212466 726761958473643 1058048208087826654 nW dniu 29.05.2022 r. odbyły się pierwsze spinningowe zawody teamów, które doprowadzą w 2023 roku do wyłonienia naszych reprezentantów na Teamowe Mistrzostwa Polski  2023 . Zawody, w imieniu Zarządu Okręgu, otworzył członek ZO Ryszard Kisiel, który sprawował jednocześnie funkcję
sędziego głównego. Po przedstawieniu komisji sędziowskiej i odprawy z zawodnikami rozpoczęto zawody. Do rywalizacji stanęło 35 teamów. Dwa teamy wykorzystały możliwość wprowadzenia zawodników rezerwowych. Pogoda była bardzo zmienna i niesprzyjająca, ale zawodnicy walczyli do
ostatniego gwizdka. Komisja sędziowska miała pełne ręce roboty, zarówno obsady 3 pontonów sędziowskich jak też sędziowie wprowadzający wyniki do programu, gdyż zamoczone karty startowe dosłownie rozpadały się w rękach. Daliśmy radę.  Zawodnicy walczyli w duchu sportowej rywalizacji,
a sędziowie sprawowali swoje funkcje profesjonalnie. W zawodach złowiono: 1 jazia, 2 bolenie, 38 szczupaków i 120 okoni.

Wyniki zawodów

Notatkę sporządziła Iwona Smilgin.