baner750x100

Działania Straży Rybackiej w ostatnich dniach.

Zabezpieczono około 150 mb sieci kłusowniczych

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w nocy z 01/02.03.2019r. strażnicy rybaccy zabezpieczyli na rz. Elbląg i rz. Nogat dwie sieci kłusownicze o długości około 150 mb. Z sieci do wody uwolniono około 45 kg leszcza, karasia oraz jednego szczupaka o długości około 80 cm.

Informację sporządził:

Krzysztof Cegiel

Strażnicy rybaccy zatrzymali osobę - członka PZW

na szarpakaW dniu 25.02.2019r. strażnicy rybaccy zatrzymali osobę - członka PZW, który łowił ryby w obrębie ochronnym na rz. Nogat przy śluzie Michałowo. Mężczyzna łowił ryby metodą potocznie określaną "na szarpaka" lub "na kosę". Łowienie ryb przy użyciu tej metody w obrębie ochronnym stanowi przestępstwo. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Krzysztof Cegiel

Na "gorącym uczynku"

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniu 28.01.2019r. strażnicy SSR, wspólnie z funkcjonariuszami Policji zatrzymali na tzw. "gorącym uczynku" osobę, która dokonywała nielegalnego połowu ryb w obszarze rezerwatu j. Druzno. Ujawniono 30 szt. "samołówek szczupakowych". Z haków samołówek uwolniono do wody jednego żywego szczupaka o długości około 50 cm. Sprawa zostanie przekazana do sądu.

Krzysztof Cegiel

Kontrole SSR na j.Drużno

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniu 26.01.2019r. strażnicy SSR przeprowadzili kontrolę osób wędkujących z lodu na j. Drużno. Wszyscy wędkarze posiadali wymagane prawem dokumenty. Znaleziono 16 szt. tzw. samołówek szczupakowych - "klocków". Złapane przy ich użyciu dwa szczupaki o wadze łącznej 4 kg zostały w stanie żywym wypuszczone do wody. Przypominamy, że łowienie ryb przy użyciu tych narzędzi kłusowniczych, zgodnie z zapisami ustawy o rybactwie śródlądowym, stanonowi przestępstwo.

Krzysztof Cegiel

Sprzęt kłusowniczy na j. Drużno i rz. Elbląg.

IMG 20180323 235801Biuro Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniach 24-26.03.2018r. strażnicy rybaccy  zabezpieczyli sprzęt kłusowniczy na j. Drużno i rz. Elbląg.  Dwie sieci kłusownicze miały łączną długość 100 mb. W sieci znajdowały się dwa szczupaki o wadze 6 kg, boleń - 4 kg oraz leszcze o łącznej wadze 62 kg. Ryby w większości wypuszczono żywe do wody.

Czytaj więcej...