baner750x100

Działania Straży Rybackiej w ostatnich dniach.

100mb sieci kłusowniczej zabezpieczone.

Biuro ZO PZW w Elblągu informuje, że w nocy z 19/20. 05.2017r. w trakcie kontroli trwającej od godz. 19 do 5 strażnicy rybaccy zabezpieczyli dwie sieci kłusownicze o łącznej długości 100 mb. Sieci znaleziono na rz. Tuga i rz. Szkarpawa. Ryby po wycięciu z sieci zostały wypuszczone do wody. Kontrolowano: Tugę, Szkarpawę i Nogat na odcinku ujście-śluza Michałowo.

Czytaj więcej...

Narzędzia kłusownicze na rz. Nogat i rz. Elbląg.

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniach 12/13/14.05.2017r. strażnicy rybaccy zabezpieczyli trzy sieci kłusownicze i jeden sznur rybacki. Narzędzia kłusownicze zostały znalezione na rz. Nogat i rz. Elbląg. Z sieci uwolniono do wody ok. 200 kg ryb, w tym przede wszystkim - leszcza. Strażnicy zdali zabezpieczone narzędzia do magazynu.

Informację sporządził:
Krzysztof Cegiel

 

 

Zabezpieczono ponad 80mb sieci kłusowniczych

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że strażnicy rybaccy w nocy z 11/12.05.2017r. zabezpieczyli dwie sieci kłusownicze o łącznej długości 80 mb. Pierwsza została znaleziona na rz. Nogat w okolicy rozwidlenia z Kanałem Cieplicówka. Druga na Kanale Jagiellońskim w pobliżu przystani, około 100 m od rz. Elbląg. W tym przypadku kłusownicy zbiegli porzucając sieć, która częściowo znajdowała się w reklamówce. Z sieci uwolniono do wody około 40 kg ryb z gatunku leszcz o wadze jednostkowej 0,8-3,5 kg/szt.

Czytaj więcej...

Zatrzymani na "gorącym uczynku"

foto ssrBiuro ZO PZW w Elblągu informuje, że strażnicy rybaccy wsparci funkcjonariuszem Policji w nocy z 26/27.04.2017r. na rz. Nogat zatrzymali na "gorącym uczynku" trzech mężczyzn, którzy łowili ryby w obrębie ochronnym przy śluzie Michałowo oraz zabezpieczyli sieć kłusowniczą z 60 kg żywych ryb (leszcze o wadze 2,5 kg/szt. i szczupak o wadze 3 kg/szt.). Ryby zostały wypuszczone do wody. Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadzić KMP w Elblągu.

Informację sporządził:
Krzysztof Cegiel

Kolejne dwie sieci kłusownicze zabezpieczone .

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniach 9 i 10.04.2017r. strażnicy rybaccy zabezpieczyli kolejne sieci kłusownicze, tym razem na j.Drużno, rz. Tyna, rz. Dzierzgoń i rz . Elbląg. Do magazynu strażnicy zdali:
- dwa zestawy sieci o łącznej długości 800 mb
- trzy sieci typu drygawica o długości 50 mb
Z sieci uwolniono do wody ponad 100 kg z gatunków leszcz i karaś.

Informację sporządził:
Krzysztof Cegiel