baner750x100

Działania Straży Rybackiej w ostatnich dniach.

Działania Społecznej Straży Rybackiej z Pasłęka

luksztyW sobotę 31.08 członkowie  grupy Społecznej Straży Rybackiej z Pasłęka otrzymali informację od wędkarzy łowiących na jeziorku w Łuksztach o zastawionych tam siatkach . Z wody zostały wyciągnięte dwie siatki w które złapała się jedna ryba (lin) został on wypuszczony do wody.
Podziękowania należą się  koledze Krzysztofowi Ż. za pomoc i użyczenie pontonu . Wiemy doskonale że nielegalne sieci to jest problem i staramy się go zwalczać , ale nie możemy być zawsze i wszędzie dlatego takie informacje od wędkarzy są dla nas cenne, sprawdzamy każdy taki sygnał. Trzeba zrozumieć że informowanie o takich sytuacjach to nie donos,a postawa godna pochwały która jest wyrazem troski o nasze wspólne dobro.

                                                   N. Kukliński

Zabezpieczono około 150 mb sieci kłusowniczych

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w nocy z 01/02.03.2019r. strażnicy rybaccy zabezpieczyli na rz. Elbląg i rz. Nogat dwie sieci kłusownicze o długości około 150 mb. Z sieci do wody uwolniono około 45 kg leszcza, karasia oraz jednego szczupaka o długości około 80 cm.

Informację sporządził:

Krzysztof Cegiel

Strażnicy rybaccy zatrzymali osobę - członka PZW

na szarpakaW dniu 25.02.2019r. strażnicy rybaccy zatrzymali osobę - członka PZW, który łowił ryby w obrębie ochronnym na rz. Nogat przy śluzie Michałowo. Mężczyzna łowił ryby metodą potocznie określaną "na szarpaka" lub "na kosę". Łowienie ryb przy użyciu tej metody w obrębie ochronnym stanowi przestępstwo. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Krzysztof Cegiel

Na "gorącym uczynku"

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniu 28.01.2019r. strażnicy SSR, wspólnie z funkcjonariuszami Policji zatrzymali na tzw. "gorącym uczynku" osobę, która dokonywała nielegalnego połowu ryb w obszarze rezerwatu j. Druzno. Ujawniono 30 szt. "samołówek szczupakowych". Z haków samołówek uwolniono do wody jednego żywego szczupaka o długości około 50 cm. Sprawa zostanie przekazana do sądu.

Krzysztof Cegiel

Kontrole SSR na j.Drużno

Biuro Zarządu Okręgu PZW w Elblągu informuje, że w dniu 26.01.2019r. strażnicy SSR przeprowadzili kontrolę osób wędkujących z lodu na j. Drużno. Wszyscy wędkarze posiadali wymagane prawem dokumenty. Znaleziono 16 szt. tzw. samołówek szczupakowych - "klocków". Złapane przy ich użyciu dwa szczupaki o wadze łącznej 4 kg zostały w stanie żywym wypuszczone do wody. Przypominamy, że łowienie ryb przy użyciu tych narzędzi kłusowniczych, zgodnie z zapisami ustawy o rybactwie śródlądowym, stanonowi przestępstwo.

Krzysztof Cegiel