baner750x100

Ochrona

Śnięcie ryb na dopływie Kanału Linawa

Informuję, że doszło do śnięć ryb na dopływie Kanału Linawa. O zdarzeniu zostały powiadomione instytucje, tj. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Komendę Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Inspektorzy WIOŚ pobrali próbki wody z miejsca śnięć i powyżej. Śnięte ryby uprzątnęli i zdali do firmy utylizacyjnej - pracownicy biura ZO PZW w Elblągu. Przy okazji uprzątnięto dwa worki śmieci o pojemności 120 l każdy. Dodatkowo pracownicy biura ZO PZW w Elblągu zmierzyli tlenomierzem zawartość tlenu w wodzie, która była zatrważająco niska - poniżej 0,6 mg 02/dm3, co może wskazywać, że do śnięć doszło w wyniku przyduchy.

Informację sporządził: Krzysztof Cegiel

Zabezpieczono sieci kłusowinicze 250 mb

Informuję, że w dniach 01-02.07.2020r. strażnicy rybaccy w trakcie prowadzonej nocnej kontroli ujawnili, że na jednym z rozlewisk j. Drużno w m. Dzierzgonka było zastawionych 5 szt. sieci kłusowniczych o łącznej długości 250 mb. Sieci zostaną zdane do magazynu PSR w Elblągu. Informację sporządził: Krzysztof Cegiel

Strażnicy SSR Powiatu Malborskiego ujawnili dwie sieci kłusownicze.

Informuję, że w dniu 24.06.2020r. strażnicy SSR Powiatu Malborskiego z kół PZW Malbork Garnizon i Nowy Staw ujawnili dwie sieci kłusownicze, które przegradzały koryto rz. Święta (Tuga) w pobliżu m. Nowy Staw. Ryby znajdujące się w sieci - żywe -zostały uwolnione do wody. 

 

Informację sporządził:

Krzysztof Cegiel

Złapani na tzw. "gorącym uczynku"

IMG-20200408-WA0002Informuję, że w nocy z 07/08.04.2020r. strażnicy rybaccy z funkcjonariuszami Policji ujęli na tzw. "gorącym uczynku" dwóch mężczyzn dokonujących wspólnie i w porozumieniu nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wierciny na rz. Nogat. Zabezpieczono trzy sieci kłusownicze o łącznej długości 150 mb oraz rybę w następujących ilościach:

Czytaj więcej...

KOLEJNE PRZYPADKI KŁUSOWNICTWA

Informuję, że w dniu 27.03.2020r. strażnicy rybaccy zabezpieczyli dwie sieci kłusownicze. Pierwsza z nich przegradzała Kanał Modry - dopływ rz. Dzierzgoń oraz Kanał Elbląski w m. Dłużyna. Ryb w sieciach nie było. Sieci zdano do magazynu.

Informację sporządził:

Krzysztof Cegiel

Podkategorie

 • Katastrofa ekologiczna
  Liczba artykułów:
  7
 • Działania Straży Rybackiej w ostatnich dniach.

  Biuro ZO PZW w Elblągu informuje, że w ostatnich dniach strażnicy rybaccy zabezpieczyli 25 kg stynki w worku po brykiecie w pobliżu śluzy Michałowo na rz. Nogat oraz sieć kłusowniczą o dł. 100 mb na j. Drużno, która była zastawiona w okolicy stacji pomp w Gronowie Górnym. Ryby i sieć zostały zdane za pokwitowaniem do magazynu ZO PZW. Kontynuowana jest również akcja sprzątania brzegów wód użytkowanych przez OPZW w Elblągu. Do dnia 10.03.2016r. zebrano 53 worki śmieci o pojemności 80 l każdy. Śmieci zostały zebrane z brzegów: Kanału Linawa, rz. Nogat, rz. Elbląg, a także j. Drużno (rejon Gronowa Elbląskiego). Prace porządkowe będą kontynuowane.

  Liczba artykułów:
  14