baner750x100

Majowe zawody dla dzieci - relacja

SAM 1047Biuro ZO PZW w Elblągu informuje, że w dniu 3 maja 2015r. na Bulwarze Zygmunta Augusta, na rzece Elbląg, odbyły się tradycyjne Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży zorganizowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu wraz z Zarządem Koła PZW Elektrociepłownia Elbląg.
Zawody objął patronatem Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

W klasyfikacji drużynowej, w trzech kategoriach wiekowych, drużyny walczyły o piękne puchary ufundowane przez Prezydenta Elbląga.
Natomiast puchary za miejsca 2 i 3 oraz dyplomy i nagrody rzeczowe (sprzęt wędkarski) zostały ufundowane przez Zarząd Okręgu PZW w Elblągu.
Dzięki naszym niezawodnym sponsorom żadne dziecko nie opuściło terenu zawodów bez nagrody za uczestnictwo w imprezie. Tym bardziej, że wyniki były imponujące i żaden zawodnik nie miał wyniku zerowego. Wszystkie złowione przez dzieci ryby zostały wypuszczone do wody.
Opiekunowie dzieci i sędziowie z koła PZW Elektrociepłownia Elbląg dbali o bezpieczeństwo dzieci i udzielali pomocy w razie potrzeby.

Puchary Prezydenta Elbląga odebrali:
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych – IV LO Ogólnokształcące w Elblągu - drużyna w składzie: Artur Szramowski, Adrian Judek, Aleksandra Gałązka – wynik 7650 pkt
W kategorii gimnazja – Gimnazjum nr 5 w Elblągu -  drużyna w składzie: Kacper Jednorowski, Daria Darmorost, Adrian Dalecki – wynik 6640 pkt
W kategorii szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu – drużyna w składzie: Waldemar Mikuła, Gabriel Gładykowski, Emil Dworzyński – wynik 11605 pkt.
II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu – drużyna w składzie: Marcin Gałązka, Lidia Czyżewska, Aleksandra Celińska-Walendowicz.
II miejsce w kategorii gimnazja – Gimnazjum w Stankowie – I drużyna w składzie: Patryk Szeremiuk, Piotra Adamiak, Kacper Błaszczyk – wynik 5390 pkt.
III miejsce w kategorii gimnazja – Gimnazjum w Stankowie – II drużyna w składzie: Andrzej Chwoszcz, Piotr Kurzac, Jan Borowski – wynik 1470 pkt.

Poniżej publikujemy wyniki w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe.

 Wyniki szkoły średnie

Wyniki szkoły gimnazjalne

Wyniki szkoły podstawowe

Zapraszamy drużyny ze szkół i zawodników indywidualnych na spotkanie 3 maja 2016r. na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. My tam będziemy.
Z wędkarskim pozdrowieniem
Wiceprezes ZO PZW w Elblągu ds. Młodzieży – Teresa Konopka.
Sędzia Główny zawodów – Prezes Koła PZW Elektrociepłownia Elbląg – Lech Solarski.