baner750x100

Dzień Dziecka 2014 w Pasłęku

img 6069Słoneczna pogoda połączona z silnym wiatrem towarzyszyła przez cały dzień 1 czerwca dzieciom i młodzieży biorącym udział w imprezie wędkarskiej połączonej z łowieniem ryb zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie impreza ta odbyła się na terenie Zakrzewka w Parku Ekologicznym. Organizatorem tej imprezy było Koło PZW w Pasłęku wraz ze Sportowym Klubem Wędkarskim „TUBIS” działającym przy ZO Elbląg. W spotkaniu tym  udział wzięło 260 młodych wędkarzy i wędkarek z terenu miasta i gminy Pasłęk oraz okolicznych gmin jak: Rychliki, Wilczęta, Markusy, Elbląg, Dzierzgoń, Morąg oraz Małdyty, którzy podzieleni zostali na trzy  grupy wiekowe tj;  do lat 8 -  118 osób, w wieku 9–13 87 osób  oraz w grupie 14-18 55. Wszyscy uczestnicy przybyli z rodzicami i  opiekunami co sprawiło,  że ogólnie na terenie Zakrzewka było kilkaset osób.

 

W rodzinnej i miłej atmosferze spotkanie trwało około sześć godzin. Poszczególne grupy łowiły ryby w różnym czasie. Najmłodsi łowili przez jedną godzinę, II grupa półtora, a III przez dwie godziny. Podzielenie czasu łowienia związane było z przeprowadzeniem konkursu plastycznego pod tytułem „Moja pierwsza ryba”. Po zakończeniu łowienia okazało się, że nie wszystkim dopisało szczęście w złowieniu ryby. Jednak po podliczeniu przez sędziów złowionych ryb najlepszymi okazali się:

Grupa wiekowa do lat 8:
1.    Jarzyńska Oliwia -  8 ryb
2.    Wąsowicz Bartek – 3 ryby
3.    Adamczyk Marta – 3 ryby
4.    Stańczuk Adam – 3 ryby
5.    Stefanowicz Michał – 3 ryby

Grupa wiekowa 9 – 13 lat:
1.    Drapczyński Michał – 12 ryb
2.    Kłodowska Julia – 8 ryb
3.    Kukliński Konrad – 4 ryby
4.    Potrapeluk Jakub – 3 ryby

Grupa wiekowa 14 – 18 lat:
1.    Głuszyk Paweł – 12 ryb
2.    Kapłon Paweł – 7 ryb;
3.    Głuszyk Łukasz – 6 ryb;
4.    Milewski Przemek – 5 ryb;
5.    Kaczmarczyk Natalia – 5 ryb
6.    Wlizło Piotr – 4 ryby

Największą rybą zawodów był lin o długości 46 cm, którego złowił Rafał Tyszecki za co otrzymał nagrodę ufundowaną przez MOSiR w Pasłęku, którą osobiście wręczył dyrektor Pan Jerzy Przedpełski. Złowiono też dwie dorodne płocie o długości 27,5 cm – Krzysztof Dawidziak i 24 cm – Jakub Pogoda.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali nagrody oraz drobne upominki w postaci akcesorii wędkarskich, piłek, zabawek, które wręczali wicestarosta Maciej Romanowski i burmistrz Wiesław Śniecikowski oraz prezes koła Krzysztof Orłowski. Przed wręczaniem nagród przeprowadzone zostało losowanie głównej nagrody w konkursie plastycznym jaką był rower górski ufundowany przez VOTUM SA. Nagrodę tę wylosowała Justyna Szydlik, a nagrody pocieszenia wylosowali Kacper Antolak i Rafał Rukat. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali batony, ciastka, lizaki lody oraz ciepłe kiełbaski z bułką, napoje i słodycze. Zorganizowanie i przeprowadzenie tej imprezy, na którą młodzi wędkarze i nie tylko czekają z utęsknieniem przez cały rok możliwe było dzięki wsparciu wielu sponsorów z Pasłęka, Elbląga, Wrocławia i wielu innych miejscowości.
Wszystkim sponsorom, którzy zostaną wykazani w następnej informacji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za pomoc w zorganizowaniu tej największej imprezy dla dzieci na naszym terenie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli liczyć na dalszą pomoc i współpracę.
Zarząd Koła