baner750x100

Projekt "Dzieci i ryby mają głos".

IMG 0156Grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15 w Elblągu, ze Szkółki Wędkarskiej "Sielanka" bierze udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą Drzewo Franciszka 2020. (Święty Franciszek jest patronem ekologów i ekologii). Tematem tegorocznej edycji jest "Szacunek dla życia – szacunek dla środowiska, chrześcijańska droga poprawy stanu środowiska".

Nasz projekt nosi tytuł: "Dzieci i ryby mają głos".                                               
Poprzez udział w projekcie chcemy zwrócić uwagę na konieczność ochrony środowiska wodnego, życia roślin i zwierząt wodnych. My, młodzi ludzie mamy wpływ na to, jakie ono będzie. Zachęcamy wszystkich do ochrony środowiska i dbałości o nie, bo mamy na to duży wpływ. Pamiętajcie, że najlepszym sposobem ochrony wód jest zapobieganie jej zanieczyszczeniu.                  
Do momentu kiedy woda płynie w kranie wydaje nam się, że nie ma z nią problemu.Woda jest zasobem wyczerpywalnym!                                             

                      
Musimy zdać sobie z tego sprawę i rozpocząć zmianę. Nie wystarczy upatrywać przyczyny niszczenia świata jedynie w nadmiernym uprzemysłowieniu, bezkrytycznym stosowaniu w przemyśle i rolnictwie zdobyczy naukowych i technologicznych, czy w pogoni za bogactwem bez liczenia się ze skutkami działań w przyszłości. Chociaż nie można zaprzeczyć, że takie działania przynoszą wielkie szkody, to jednak łatwo dostrzec, że ich źródło leży głębiej, w samej postawie człowieka. Wydaje się, że to, co najbardziej zagraża stworzeniu i człowiekowi, to brak poszanowania dla praw natury i zanik poczucia wartości życia.Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą prezentacją na temat ochrony wód

 

https://srgz.zielonki.pl/pliki/Prezentacja.pdf

Pomóżcie nam dbać o wodę, Daria, Maja, Ala, Nikola, Kuba i Alex ( Szkółka Wędkarska Sielanka)

IMG 0158 IMG 0022 IMG 0192 20200531 173128