baner750x100

Integracyjna wycieczka na Hel

DSCF8475Dnia 27.04.2017r Komisja Młodzieżowa ZO PZW zorganizowaąa integracyjną wycieczkę na Hel dla 50 osób,w której uczestniczyły dzieci z nowo powstałej szkółki wędkarskiej przy Kole PZW Sielanka,oraz dzieci z SP w Zwierznie,gdzie od września 2017 r .
będzie dalej funkcjonowala szkółka wędkarska im.M Kalisza, obecnie przy Gim. w Stankowie.

Pozostałą grupę stanowili młodzi wędkarze z opiekunami. Zwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa z drewnianą wieżą widokową na port i  zatokę,oraz Fokarium w  Stacji Morskiej UG- centrum badań,hodowli i rehabilitacji fok szarych.Korzystając z życzliwości pogody spacerkiem dotarliśmy do  Latarni Morskiej .
Wycieczka odbyła się dzięki pozyskanym funduszom,startując w konkursie GRUPY ŻYWIEC-BROWAR ELBLĄG.
Viceprezes ZO PZW w E-gu -Teresa Konopka

FOTORELACJA - ZOBACZ

 

 Członkowie i opiekunowie SKKT-PTTK „Dreptuś” dziękują

 

27 kwietnia 2017r. trzynastu Deptusiów z SKKT-PTTK w Zwierznie wzięło udział w wycieczce krajoznawczej na Mierzeję Helską. Organizatorem wyjazdu był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.
    W Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego obserwowaliśmy foki. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu tych niezwykłych ssaków. Odwiedziliśmy też Muzeum Rybołówstwa, mieszczące się w zabytkowym budynku po kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. W muzealnych gablotach zgromadzono ponad dwieście eksponatów – map, archiwalnych zdjęć, modeli statków itp. Było co oglądać. Z platformy widokowej podziwialiśmy panoramę portu i Zatokę Gdańską. Organizatorzy zapewnili nam przepyszny, obfity posiłek. Zjedliśmy go w restauracji „Kutter”, która ma niezwykle ciekawy wystrój. Na zakończenie wycieczki poszliśmy na spacer, by obejrzeć latarnię morską w Helu.
    To była bardzo ciekawa lekcja przyrody i krajoznawstwa.
    Członkowie i opiekunowie SKKT-PTTK „Dreptuś” dziękują PZW Okręg Elbląg za umożliwienie nam przeżycia niezwykłej przygody.