baner750x100

Młodzież

Regulamin konkursu plastycznego 2011

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

pod hasłem "Czyste Wody - Zdrowe Ryby"

 Organizatorem konkursu jest Komisja ds. Młodzieży działająca przy Zarządzie Okręgu PZW w Elblągu

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych w Elblągu w kategoriach klas „0”(przedszkola lub szkoły)-III oraz IV-VI
  2. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom tematyki ochrony środowiska przyrodniczego, poszanowania jego praw oraz zainteresowanie dzieci wędkarstwem jako formą aktywnego spędzania czasu wolnego.
  3. Temat konkursu – „Czyste Wody – Zdrowe Ryby”
  4. Technika prac dowolna format A3
  5. Prace mają być drugostronnie opisane: dane dziecka, klasa, szkoła oraz nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego praca została wykonana,
  6. Termin złożenia prac w ZO PZW w Elblągu ul. Sukiennicza 10 upływa dnia 27.09.2011r.
  7. Rozstrzygniecie konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych odbędzie się 30 września 2011r. w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru Komisji i  ustalania ilości miejsc nagrodzonych.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzedu Miasta Elbląg.

wyniki 3 maja 2011r.

Wyniki zawodów 3 maja 2011r.

Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej

o Puchar Prezydenta Elbląga

 Tradycyjnie już zawody odbyły się jak co roku w dniu 3 maja na rzece Elbląg.

Zwyciężyli drużynowo:

- w kategorii szkół podstawowych

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu w składzie:

Aleksandra Gałazka

Przemysław Kopyść

Szymon Czyżewski

Opiekun – Anna Dalidowicz

 2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Drewnicy w składzie:

Patrycja Pawlikowska

Dominika Murawska

Kamila Kasiewicz

Opiekun – Stanisław Pawlikowski

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu w składzie:

Patryk Dalidowicz

Kamila Świst

Krzysztof Jabłonowski

Opiekun – Wojciech Jabłonowski

4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu w składzie:

Maja Dalidowicz

Julian Sosnowski

Sebastian Wasilewski

Opiekun – Waldemar Sosnowski

 

- w kategorii szkół gimnazjalnych

 

1 miejsce – Gimnazjum w Gronowie Elbląskim w składzie:

Sebastian Orędowicz

Karolina Zakrzewska

Krzysztof Laskowski

Opiekun – Piotr Orędowicz

 2 miejsce – Gimnazjum nr 5 w Elblągu w składzie:

Maciej Józefowicz

Krystian Łącki

Cezary Broża

Opiekun – Ryszard Dalidowicz

 3 miejsce – Gimnazjum nr 4 w Elblągu w składzie:

Anna Szczodrowska

Mateusz Skupniewski

Kamil Gajewski

Opiekun – Jerzy Szczodrowski

 4 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Elblągu w składzie:

Maciej Spole

Damian Greloch

Mateusz Cygański

Opiekun – Włodzimierz Spole

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 1 miejsce – Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w składzie:

Piotr Gosciński

Marcin GrygayKrzysztof Podwika

Opiekun – Genowefa Gryga

 

Klasyfikacja indywidualna

- w kategorii szkół podstawowych

1. Patryk Nadolski – 3165 pkt.

2. Przemysław Kopyść – 2545 pkt.

3. Wojciech Dalidowicz – 2025 pkt.

4. Kacper Tyburski – 1620 pkt.

5. Marcelina Michalak – 1619 pkt.- najlepsza dziewczynka

6, Nikola Świercz – 1610 pkt.- najmłodszy wędkarz

7. Weronika Siemaszko – 1295 pkt

8. Dominika Murawska – 1170 pkt

9. Szymon Czyżewski – 755 pkt

10. Kinga Cendrowska – 730 pkt

11. Patrycja Pawlikowska – 725 pkt

12. Edyta Just – 670 pkt

13. Patrycja Treder – 525 pkt

14. Sebastian Wasilewski – 495 pkt

15. Maja Dalidowicz – 395 pkt

16. Kamila Świst – 385 pkt

17. Patryk Dalidowicz – 355 pkt

18. Krzysztof Jabłonowski – 335 pkt

19. Aleksandra Gałązka – 265 pkt

20. Julian Sosnowski – 150 pkt.

21. Aleksandra Just – 125 pkt

22. Kamila Kasiewicz – 75 pkt.

 

- w kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Mateusz Dąbrowski – 3855 pkt

2. Michał Żak – 3640 pkt

3. Patryk Okrój – 3245 pkt

4. Maciej Józefowicz – 1365 pkt

5. Katarzyna Szymańska – 1190 pkt

6. Anna Szczodrowska – 1040 pkt

7. Sebastian Orędowicz – 915 pkt

8. Marcin Banach – 860 pkt

9. Karolina Zakrzewska – 745 pkt

10. Adrian Sulkowski – 470 pkt

11. Damian Heba – 430 pkt

12. Kamil Gajewski – 405 pkt

13. Krystian Łącki – 275 pkt

14. Mateusz Skupniewski – 185 pkt

15. Krzysztof Laskowski – 180 pkt

16. Cezary Broża – 135 pkt

17. Mateusz Cygański – 0 pkt

18. Damian Greloch – 0 pkt

19. Maciej Spole – 0 pkt

20. Cezary Remisiewicz – 0 pkt

21. Łukasz Tkaczyk – 0 pkt

 

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

1. Łukasz Just – 4710 pkt

2. Marcin Gryga – 3310 pkt

3. Krzysztof Podwika – 255 pkt

4. Piotr Gościński – 95 pkt

3 maja zawody dla dzieci

OKRĘG POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO INFORMUJE, ŻE TRADYCYJNE WIOSENNE ZAWODY WĘDKARSKIE DLA DZECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ O PUCHAR PREZYDENTA ELBLAGA ODBĘDĄ SIĘ 3 MAJA 2011R. OD GODZ. 8.30 NA RZECE ELBLAG NA BULWARZE ZYGMUNTA AUGUSTA.

REGULAMIN

Wiosennych Zawodów Wędkarskich dla Dzieci i Młodzieży

O „Puchar Prezydenta Elbląga”

1.      Patronat

  • Prezydent Miasta Elbląga

 2.      Organizatorzy:

  • Zarząd Okręgu PZW w Elblągu
  • Zarząd Koła Elektrociepłownia Elbląg

3.      Cel zawodów:

  • Popularyzacja wędkarstwa i sportu wędkarskiego wśród młodzieży szkolnej jako formy czynnego wypoczynku i aktywnego obcowania z przyrodą oraz jej ochrony

4.      Termin i miejsce zawodów:

  • 3 maja 2010r.. rzeka Elbląg – Bulwar Zygmunta Augusta.

5.      Uczestnictwo w zawodach:

  • w zawodach uczestniczy młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych (dziewczęta i chłopcy – niezależnie od przynależności do PZW)
  • w zawodach uczestniczy tylko jedna 3-osobowa drużyna z każdej szkoły
  • dodatkowo, szkoły w których istnieją młodzieżowe szkółki wędkarskie, mogą wystawić po jednej również 3-osobowej drużynie
  • zawodnicy biorą udział w konkursie indywidualnym i drużynowym
  • drużyny startują w wyznaczonych (wylosowanych) miejscach pod opieką swojego opiekuna (nauczyciela) i wyznaczonego sędziego PZW

 6.      Przepisy ogólne:

  • Zawodnicy łowią na jedna wędkę (trzymaną w ręku lub rękach) składającą się z wędziska (maks. długość w grupie I – 10 m, w grupie II – 11,5 m), Żyłki (może być na kołowrotku), spławika, obciążenia i haczyka.
  • Nęcenie przed rozpoczęciem łowienia kulami dowolnej wielkości, natomiast w czasie łowienia kulami mieszczącymi się w jednej zamkniętej ręce.
  • Zanęty i przynęty dowolne, naturalne (nie sztuczne)
  • Zawodnicy muszą posiadać odpowiednią siatkę (minimum 2 obręcze o średnicy powyżej 40 cm) do przechowywania ryb w stanie żywym
  • Zawody rozgrywane będą zgodnie z aktualnym „Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW” – wydanie z 2003r. wraz z późniejszymi zmianami, oraz niniejszym regulaminem
  • Dla przypomnienia podajemy minimalne wymiary ochronne ryb najczęściej występujących w rzece Elbląg, oraz ryby pod całkowitą ochroną:

Wzdręga – 15 cm

Lin, rozpiór – 25 cm

szczupak – 50 cm

sandacz - pod ochroną

ciosa – zakaz połowu

ciernik – nie będzie punktowany

  • Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb przez sędziego, ryby będą wpuszczone do rzeki
  • Każdy zawodnik po zakończeniu łowienia pozostawia stanowisko w stanie czystym (śmieci i odpadki zabiera ze sobą)

7.      Punktacja:

  • Punkty przyznawane będą za ogólną wagę złowionych ryb wg pkt.6 – za każdy gram wagi ryby przyznawany będzie jeden punkt

8.  Nagrody

a)     drużynowo:

  • zwycięża drużyna (szkoła), w której zawodnicy uzyskają  największą ilość punktów
  • nagrodami za I miejsce jest Puchar Prezydenta  Elbląga oraz dyplomy Zarządu Okręgu PZW w Elblągu
  • za II i III miejsce w obu grupach wiekowych przewidziano puchary ZO PZW w Elblągu i dyplomy.

b)     indywidualnie:

  • w grupie szkół podstawowych dla najlepszych zawodników w punktacji przewidziano 5 upominków ( w tym dla najlepszej zawodniczki i najmłodszego uczestnika zawodów)
  • w grupie gimnazjów dla najlepszych zawodników w punktacji przewidziano  4 upominki     ( w tym dla najlepszej zawodniczki)
  • w grupie szkół ponadpodstawowych, dla najlepszych zawodników w punktacji, przewidziano  4 upominki ( w tym dla najlepszej zawodniczki)

9.  Program zawodów:

  •  830 – 900 sprawdzanie i ewentualna korekta listy zawodników
  •  900 – 910 omówienie regulaminu zawodów
  •  910  –  955  losowanie stanowisk, dojście do stanowisk i przygotowanie do zawodów
  •  955 – 1000 nęcenie (zanęta ciężka)
  • 1000 – 1200 zawody
  • 1200 – 1300 ważenie ryb na stanowiskach, praca Komisji Sędziowskiej
  • 1300 – 1400  ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
  • 1400  zakończenie zawodów

10. Postanowienia końcowe:

  • Sygnały – (rakietą, gwizdkiem, klaksonem)

-         1 sygnał – wejście na stanowiska

-         2 sygnał – nęcenie (5 minut przed rozpoczęcia łowienia)

-         3 sygnał – rozpoczęcie łowienia

-         4 sygnał – 5 minut przed zakończeniem łowienia

-         5 sygnał – zakończenie łowienia

  • Za niewłaściwe zachowanie zawodnika na stanowisku – w tym palenie papierosów, używanie słów wulgarnych, picie alkoholu – zawodnik może być po jednym ostrzeżeniu zdyskwalifikowany przez sędziego
  • Na stanowisku zawodnika, oprócz sędziego, może przebywać trener, udzielając jedynie porad ustnych

11. Zgłoszenia:

Zarząd Okręgu PZW w Elblągu prosi szkoły o telefoniczne zgłaszanie udziału w zawodach 3 osobowych reprezentacji szkół do dnia 28.04.2010r. ZO PZW 82-300 Elbląg ul. Sukiennicza 10  tel. 55 2325482.

Uwaga – szkoły, w których istnieją młodzieżowe szkółki wędkarskie mogą dodatkowo zgłosić 1 drużynę 3 osobową.

Ewentualne pytania prosimy kierować do ZO PZW w Elblągu tel. 55 232-54-82.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież elbląską do udziału w zawodach.

  • Ostateczną listę imienną zawodników i opiekuna (drużynę i opiekuna zgłoszonych wcześniej do ZO PZW prosimy potwierdzić na miejscu zawodów

     

                                                      

 

Wyniki zawodów dla dzieci i młodzieży pod hasłem Czyste Wody - Zdrowe Ryby

Wyniki zawodów dla dzieci i młodzieży pod hasłem Czyste Wody - Zdrowe Ryby

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się w dniu 30 maja 2010 roku na rzece Elbląg w Elblągu zawody dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Czyste Wody - Zdrowe Ryby"
Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu oraz Zarząd Koła PZW Elektrociepłownia Elbląg.

W klasyfikacji "open" puchary ufundowane przez Prezydenta Elbląga otrzymali:
1 miejsce - Marcin Gryga
2 miejsce - Anna Szczodrowska
3 miejsce - Mateusz Dąbrowski

Klasyfikacja - szkoły podstawowe
1 miejsce - Sebastian Orędowicz - 3435 pkt - SP w Jegłowniku
2 miejsce - Marcelina Michalak - 2645 pkt - SP nr 19 Elblag
3 miejsce - Mateusz Siemaszko - 2095 pkt - SP w Stegnie

Klasyfikacja - gimnazja
1 miejsce - Marcin Gryga - 4690 pkt - Gimnazjum Gronowo Elbl.
2 miejsce - Ania Szczodrowska - 4385 pkt - Gimn. nr 4 Elblag
3 miejsce - Mateusz Dąbrowski - 3680 pkt - Gimn. nr 9 Elbląg

I jeszcze jedna klasyfikacja:
Najmłodszy uczestnik zawodów - Szymon Treder - 980 pkt - 6 miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych
Najmłodsza uczestniczka zawodów - Patrycja Treder - 915 pkt -9 miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych
Debiutant - Cezary Maliszewski - 185 pkt

Gratulujemy!

Zdjęcia z zawodów są do obejrzenia w galerii zdjęć.