fister1

Młodzież

XIV edycja zawodów spławikowych z cyklu "Czyste Wody - Zdrowe Ryby"

capture1Zgodnie z terminem imprez okręgowych dla dzieci i młodzieży, dnia  02.07.2022 r. zostaną rozegrane  XIV zawody spławikowe z cyklu "Czyste Wody - Zdrowe Ryby". Organizatorem jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu oraz Zarząd Koła Elektrociepłownia Elbląg.
Miejsce zawodów: rzeka Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta ( biuro zawodów od strony
ul. Warszawskiej)
Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej na żywej rybie w 2 kat. wiekowych:
-zawodnicy 6-10 lat
-zawodnicy 11-14 lat
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, bez względu na przynależność do PZW. Każdy uczestnik zawodów musi mieć pełnoletniego opiekuna. Uczestnik zawodów powinien posiadać oprócz wędki siatkę do przetrzymywania ryb, wypychacz haczyków, zanęty, przynęty, może przydać się podbierak i dobry humor!
Termin zgłoszenia uczestników wraz z opiekunem ( z podaniem imienia, nazwiska i kategorii wiekowej- data urodzenia) - do 30.06.2022 r. do g.14:30 do Okręgu PZW w Elblągu  e-mail sport@pzw.elblag.pl.
Informacje dodatkowe tel. 604 647 159, 660 445 198.
Uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe koszulki. Dla zwycięzców przewidziano puchary i nagrody.

Czytaj więcej...

Z Okazji Dnia Dziecka

Drogie Dzieci!
Z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł za sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Duuużej ryby, bezpieczeństwa i wielu wrażeń nad wodą. Niech spełniają się Wasze marzenia!

Rada ds. Młodzieży ZO PZW w Elblągu

Zawody wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych 21.05.2022 r o PUCHAR PRAZYDENTA ELBLĄGA- relacja

 W dniu 21.05.2022 na rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblagu odbyły się  Indywidualne Wiosenne Zawody Wędkarskie dla dzieci o Puchar Prezydenta Elbląga.
Organizatorem zawodów byli: Zarząd Okręgu PZW w Elblągu i Zarząd Koła Sielanka Elbląg.
   W zawodach wzięło udział 28 uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – IV – 13 osób oraz klasy V – VIII – 15 uczniów.
Pogoda nie rozpieszczała. Kilkustopniowa temperatura powietrza, wiatr, przelotne opady deszczu, jak również zapowiedzi i alerty o pogorszeniu warunków atmosferycznych, zmusiły organizatorów do zmian w harmonogramie. Ostatecznie komisja sędziowska podjęła decyzję
o skróceniu czasu na przygotowanie do łowienia, tym samym zawody rozpoczęto o 9.00,
z zapowiedzią ostatecznego zakończenia na sygnał w zależności od warunków. Udało się połowić do 11.00. Ryby brały chimerycznie, aczkolwiek pozytywne nastawienie i determinacja młodych wędkarzy, sprawiły iż prawie wszyscy dotrwali do końca zawodów.
   Puchar Prezydenta Elbląga 2022 r, wywalczyli:

w kategorii klas 1 – 3 Jakub Karczewski z wynikiem 2570 pkt, w kategorii klas 4 – 8 Błażej Gawłowicz z wynikiem 2045 pkt.
Puchary za II miejsca otrzymali: w kategorii klas 1 – 3 – Adam Skonieczny z wynikiem 1585 pkt, a w klasach V – VIII – Michał Fiodorowicz (1450 pkt).
Puchary za III miejsca otrzymali: w klasach młodszych – Karolina Wojtasz (1575 pkt)
a w starszych – Karol Kędzierski (1105 pkt).
Puchary za I miejsca ufundował Prezydent Elbląga. Puchary za II i III miejsca oraz nagrody dla zwycięzców ufundował Zarząd Okręgu PZW w Elblągu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz liczne upominki.

Czytaj więcej...

Zawody wedkarskie dla uczniów szkół podstawowych

Rada ds Młodzieży działająca przy Okręgu PZW w Elblągu zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w zawodach wędkarskich organizowanych w dniu 21 maja 2022 r. na rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Regulamin zawodów.