fister1

Wędkarski Dzień dziecka w Pasłęku

dd2013Słoneczna pogoda towarzyszyła przez całą ostatnią niedzielę (9 czerwca) dzieciom i młodzieży biorącym udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się na terenie Zakrzewka w Parku Ekologicznym. Organizatorem tej imprezy było Koło PZW w Pasłęku. Ogółem udział w spotkaniu wzięło 314 młodych wędkarzy i wędkarek z terenu gminy Pasłęk, Rychliki, Młynary, Godkowo, Elbląg oraz Małdyty, którzy podzieleni zostali na trzy  grupy wiekowe tj;  do lat 8 -  142 osoby, w wieku 9–13 osób 110 oraz w grupie 14-18 61. Ponadto wszystkim młodym uczestnikom towarzyszyli opiekunowie, którzy stanowili drugie tyle uczestników. W rodzinnej, miłej atmosferze spotkanie trwało około sześć godzin. Po zakończeniu łowienia okazało się, że nie wszystkim dopisało szczęście w złowieniu ryby. Jednak po podliczeniu przez sędziów złowionych ryb najlepszymi okazali się:

 

Fotorelacja  z zawodów.

Grupa wiekowa do lat 8:
1.    Gospodarczyk Bartosz 7 ryb;
2.    Soroka Kuba – 6 ryb;
3.    Rabcewicz Marta – 6 ryb;
4.    Zieliński Rafał – 6 ryb.

Grupa wiekowa 9 – 13 lat:
1.    Frela Dominik – 24 ryby;
2.    Woźnowski Szymon – 20 ryb;
3.    Kłodowaska Julia – 17 ryb;
4.    Zbróg Kinga – 12 ryb;
5.    Szeliga Bartłomiej – 12 ryb.

Grupa wiekowa 14 – 18 lat:
1.    Głuszyk Paweł – 43 ryby;
2.    Budziszewski Sławek – 28 ryb;
3.    Iwasiej Dariusz – 27 ryb;
4.    Kapłon Paweł – 25 ryb;
5.    Reszczyński Dawid – 25 ryb.
Największa rybą zawodów karaś o długości 35 cm, którego złowił Rafał Zieliński na co otrzymał dodatkowa nagrodę.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali nagrody oraz drobne upominki, które wręczył Burmistrz Pasłęka Pan Wiesław Śniecikowski oraz sędzia główny spotkania.
Po zakończeniu łowienia przez poszczególne grupy uczestnicy spotkania brali udział w konkursie rysunkowym, w który należało przedstawić pierwsza rybę na świecie. Po zebraniu wszystkich prac organizatorzy wybrali najlepsze rysunki. I tak pierwsze miejsce zajął Tomek Szeliga, który wygrał rower górski oraz Hubert Skalmowski, który wygrał MP 3. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali batony, ciastka, lody oraz ciepłe kiełbaski z bułką, napoje i słodycze.

Wszystkim sponsorom, którzy zostaną wykazani w następnej informacji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za pomoc w zorganizowaniu tej największej imprezy na naszym terenie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli liczyć na dalszą pomoc i współpracę.
Zarząd Koła PZW Pasłęk