fister1

Mały akcent Okręgu PZW Elbląg i klubu TUBIS na IV Surfcastingowych Mistrzostwach Polski Darłowo 2013

IMG 3351W miniony weekend 21-23 czerwca 2013 odbyły się w Darłowie IV Surfcastingowe Mistrzostwa Polski organizowane przez Okręg PZW Koszalin i prowadzone przez Piotra Ebla, jako gospodarza zawodów. Do indywidualnej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w Surfcastingu stawiło się 28 zawodników z wielu regionów naszego kraju. Okręg PZW Elbląg reprezentował klub Tubis w składzie: Sławomir Brewka, Przemysław Klarecki, Tomasz Woźny, Łukasz Goluch, Krzysztof Orłowski, Andrzej Jaworek, Łukasz Caputa.

 

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się w piątkowe popołudnie, następnie zawodnicy losowali sektory na dwie tury sobotniej rywalizacji, a po części oficjalnej udali się wszyscy na kolację integracyjną na świerzym powietrzu.

Sobota to już pobudka i śniadanie o 5:00, następnie około 6:00 odbyło się losowanie stanowisk na dwie tury zawodów.
O godzinie 7:30 rozpoczyna się I tura zawodów przy bezchmurnym niebie , ciśnienu 1012 hPa, zachodnim wietrze i lekkiej fali. Warunki atmosferyczne praktycznie idealne, jedyną niedogodnością dla zawodników było tzw "zielsko", które momentami w sporych ilościach sprawiało wiele kłopotu zawodnikom. Już po godzinie rywalizacji trafiają się pierwsze ryby ( głównie leszcze), a największym ewenementem było złowienie przez Krzysztofa Orłowskiego pięknego okazu węgorza, który niestety nie był brany pod uwagę do klasyfikacji ze względu na okres ochronny. Zarówno węgorz jak i reszta złowionych ryb po zmierzeniu przez sędziów trafiała z powrotem do morza zgodnie ze sportową dewizą : "złów i wypuść" Pierwsza tura kończy się o godzinie 12:30, a  na prowadzeniu w sektorze "A" ze złowionymi dwoma leszczami jest Łukasz Caputa z Klubu Tubis, natomiast w sektorze "B" prowadzi  Jerzy Bajer z CWM Ustka również z dwoma leszczami.

Po przerwie obiadowej następuje zmiana stanowisk i o godzinie 14:30 rozpoczyna się II tura zawodów. Zmieniają się delikatnie warunki atmosferyczne, wiatr przechodzi na północny, morze się uspokaja lecz bezchmurne niebo i palące słońce daje się wszystkim we znaki. Druga tura trwa do godziny 19:30 i złowionych zostaje zdecydowanie więcej ryb niż w pierwszej turze. W sektorze "A" wygrywa Krzysztof Orłowski - SKW Tubis, a w sektorze"B" Bizewski Mariusz SKWM Pomuchel.
O godzinie 20:30 odbyło się  podsumowanie wyników, wręczenie nagród dla zwycięzców oraz klolacja.

Podsumowując IV Surfcastingowe Mistrzostwa Polski w Darłówku należy podziękować po raz kolejny organizatorom za doskonałe przygotowanie zawodów, zawodnikom za rywalizację "fair play" oraz wszystkim za doskonałą, wesołą i przyjacielską atmosferę. Wielkie dzięki również dla Neptuna za jego przychylność pogodową oraz za ilość  ryb, których było złowionych około 30 i pewnie jest to swego rodzaju rekord na tym łowisku, które w ostatnich latach niestety nie obfitowało w połowach z plaży.

Klasyfikacja generalna:

1. Szymański Stanisław - Ustka ( CWM Ustka)
2. Furman Dawid - Poznań  ( Konger Poznań)
3. Weimann Izabela - Gorzów Wielkopolski ( Grauvell Team )
4. Goluch Łukasz - Pasłęk ( SKW Tubis)
5. Orłowski Krzystof - Pasłęk ( SKW Tubis)
6. Caputa Łukasz - Pasłęk ( SKW Tubis)

 źródło: www.surfcasting.pl